Pil ve İşitme Cihazı Aksesuarları


İŞİTME CİHAZI PİLİ

İşitme cihazı pilleri, işitme cihazlarının enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılan özel pillerdir. Bu piller, işitme cihazlarının güçlü ve uzun süreli bir şekilde çalışmasını sağlar. İşitme cihazı pilleri boyutlarına göre; 10 numara, 312 numara, 13 numara ve 675 numara işitme cihazı pili olarak ayrılır.

PİL


İŞİTME CİHAZI AKSESUARLARI:

İşitme cihazı kullanıcıları için bir dizi aksesuar mevcuttur, bu aksesuarlar kullanıcıların işitme deneyimini geliştirmek veya cihazlarını daha iyi entegre etmek amacıyla tasarlanmıştır.


⚪ Filtre: İşitme cihazı filtresi hoparlör ucuna takılır ve hoparlörü koruyucu görevi görür.  Filtre, cihazın olumsuz koşullara karşı direnç kazanarak uzun kullanım ömrüne sahip olmasını sağlar. Cihazınızın nem, ter veya kulak kiri nedeniyle arıza yapmasını önlemek için filtreyi düzenli olarak değiştirmelisiniz.

işitme cihazı filtresi


Hortum: İşitme cihazı hortumu, kulak arkası işitme cihazlarında kalıp ile cihazı birbirine bağlayan, sesi kalıptan cihaza ileten plastik parçadır.

işitme cihazı hortumu


Dome: Open-fit cihazlarda kulak kalıbı yerine dome adı verilen aksesuarlar kullanılmaktadır. Kulak arkası işitme cihazlarıyla birlikte verilen yumuşak, silikon malzemeden üretilmiş işitme cihazı aksesuarıdır.

işitme cihazı dome

⚪ Receiver (Hoparlör): İşlenmiş elektrik sinyallerini akustik sinyallere çevirerek sesi orta kulağa gönderir.

işitme cihazı receiver

⚪ Prop: 

işitme cihazı prop

⚪ Temizleme Kiti: İşitme cihazlarının ve kulak kalıplarının temizlenmesi için temizleme kitleri  kullanılmaktadır.Temizleme kitleri içinde tabletler, temizleme spreyi, kurutma tabletleri bulunmaktadır. Setlerin içeriğinde kullanılan tabletler, kulağın enfeksiyon riskini azaltmaktadır.

işitme cihazı temizleme kiti